Diagnozowanie stanu skóry przy pomocy lampy lupy, wyposażonej w szkło powiększające 3-5X

 Diagnozowanie stanu skóry przy pomocy Lampy Wooda. Lampa kwarcowa z wbudowanym filtrem, emitująca długofalowe promieniowanie UV. Emitowane promieniowanie UV powoduje fluorescencję skóry. Na podstawie barwy emitowanego światła zdiagnozować można zaburzenia skóry – łojotok, nadmierną suchość, rogowacenie.
Peeling kawitacyjny powierzchownie złuszcza naskórek, powoduje wygładzenie skóry, odświeżenie skóry. Peeling ten działa delikatnie, dlatego jest polecany do każdego rodzaju cery.
Mikrodermabrazja polega na kontrolowanym, mechanicznym ścieraniu głównie powierzchownych warstw naskórka bez naruszania struktury skóry właściwej. Zachodzi to sukcesywnie, warstwa po warstwie, pod ciągłą kontrolą wizualną i bez uszkodzeń termicznych.
Mechaniczne, zwane też manualnym, oczyszczanie skóry. Polega ono na ekstrakcji mas łojowo-rogowych z ujść mieszków włosowych za pomocą wyciskania palcami lub specjalnym przyrządem, tzw. Łyżeczką Unny. Zabieg poprzedza dogłębna konsultacja kosmetologiczna za pomocą Lampy Wooda.
Dezynfekcja wykonywana jest aparatem o nazwie D’arsonval. Jest to prąd wysokiej częstotliwości, a wytwarzany podczas zabiegu ozon posiada silne działanie bakteriobójcze.
W zależności od ładunku, odmiennie wpływa na tkanki, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniej elektrody. Galwanizację anodową stosujemy m.in. po oczyszczaniu twarzy, gdyż ma działanie bakteriobójcze a galwanizację katodową używamy przy cerze słabo ukrwionej i niedotlenionej.
Jonoforeza jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek, za pomocą siły pola elektrycznego jonów działających leczniczo. W kosmetologii stosowana w leczeniu m.in. trądziku różowatego i trądziku pospolitego.
Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrody wraz z igłą. Emitowany prąd powoduje ścinanie się białka, co znajduje przełożenie na efekt leczniczy.
Zabieg relaksacyjno-pielęgnacyjny
Wprowadzanie w głąb skóry składników aktywnych zawartych w ampułce
Leczenie światłem LED związane jest z przenikaniem długości fali do wnętrz skóry, bez jej przegrzania – głębokość penetracji fali zależy od koloru użytego światła oraz od stanu skóry.
Światło niebieskie – stosowane głównie przy leczeniu trądziku młodzieńczego i różowatego, ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe.
Światło czerwone – zwiększa jędrność i napięcie skóry, pobudza mikrokrążenie, przyspiesza regenerację skóry, opóźnia powstawanie zmarszczek, redukuje zaczerwienienia i stany zapalne.
Metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Jest to nieinwazyjny system stosowany do odmładzania skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.
Polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy, które chcemy poddać regeneracji. Podczas zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny potrądzikowe, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia.
Zabiegi przy użyciu elektrostymulacji redukują cellulit oraz poprawiają elastyczność skóry.